Medycyna i zdrowie

Astma

Astma

Chorują na nią zarówno dzieci, jak i dorośli. Niestety, ich liczba rośnie. Czynnikami wywołującymi astmę są zakażenia, alergie, stresy i lęki. Jeśli zauważymy u siebie uporczywy kaszel, bez odkrztuszania flegmy czy śluzu, zwróćmy się o poradę do lekarza. Możemy także wiele uczynić dla siebie sami. Zaczynając od rzucenia palenia, a kończąc na diecie bogatej w owoce i warzywa. Należy też dbać o drogi oddechowe, ponieważ ich zakażenia wirusowe czy bakteryjne również wywołują ataki astmy.
zobacz rysunek

Przed i w czasie ataku astmy jesteśmy w stanie sobie pomóc stosując akupresurę punktów energetycznych. Najdostępniejszy jest punkt leżący na ręce, na wewnętrznej części przedramienia, dwa poprzeczne palce powyżej nadgarstka, na przedłużeniu kciuka. Uciskamy go umiarkowanie silnie w kierunku kciuka. Czas ucisku i masażu — do 2,5 minuty.
zobacz rysunek

Punkty łagodzące dolegliwości astmy znajdują się również z tyłu, na karku. Dokładnie na wysokości siódmego kręgu szyjnego, w bok od kręgosłupa, l cm w lewo i w prawo. Te punkty najlepiej uciskać kciukami, o co musimy poprosić drugą osobę. Czas równoczesnego ucisku — 2 minuty. Techniki uciskowe dobrze jest także łączyć z zabiegami bioterapii. Chińska terapia praniczna działa znakomicie i niemal natychmiastowo poprzez oczyszczenie płuc i rozszerzenie naczyń krwionośnych. Nawet w najcięższych atakach astmy przynosi ulgę choremu. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy doświadczonego bioterapeuty.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s