Medycyna i zdrowie

Bezsenność

Bezsenność

Jest dolegliwością wielu ludzi w różnym wieku. U jej podłoża leży kilka czynników, z których na pierwsze miejsce wysunąć należałoby nerwicę i stres. Przeciążenia systemu nerwowego nie pozwalają nam usnąć bądź powodują przebudzenia w środku nocy.

Czy jest na to rada? Owszem. Na samym czubku głowy odnajdźmy punkt A. To nietrudne — leży na linii łączącej środki małżowin usznych. Palcem wskazującym uciskamy lekko punkt przez mniej więcej l minutę. Następnie ruchem obrotowym w prawo masujemy niezbyt silnie to samo miejsce przez kolejną minutę. Po jej upływie powtarzamy masaż ruchem obrotowym w lewo. Wystarczy – spanie murowane.
zobacz rysunek

Zabieg ten dobrze jest uzupełnić parominutowym ciepłym prysznicem. Strumień wody kierujemy na kręgosłup. Woda spłukuje z nas ładunki elektryczne, uwalniając w ten sposób nasze ciało z napięć. Po kąpieli — prosto do łóżka.

Szczególnym uparciuchom, odpornym na liczenie baranów, polecamy masaż jeszcze jednego punktu. Znajduje się on na płatku ucha. Masujemy go (najpierw ucisk) 1-2 minuty.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s